Izolacje

Izolacje mają na celu ograniczać wymianę cieplną między Twoim domem a otoczeniem, jednocześnie zmniejszając napływ dźwięków z zewnątrz. W okresie grzewczym uniemożliwiają uciekanie ciepła z pomieszczeń, natomiast w lecie ograniczają nagrzewanie się domu od słońca.

W ofercie firmy WKD przygotowaliśmy dla Państwa materiały umożliwiające izolacje styropianem, wełną, płytami xps oraz pir. Znajdziecie u nas najwyższej klasy styropian producentów, którzy cieszą się opinią lidera jakości w Polsce i Europie. Należą do nich: Swisspor, Austrotherm oraz Styropianex.

Można u nas zakupić również wełnę mineralną skalną i szklaną. Firma Rockwool wykorzystuje 7 właściwości skał do tworzenia wełny skalnej. Firma Isover wyposażona jest w trzy linie produkcyjne: dwie dla wełny szklanej i jedną dla wełny skalnej. To jedyne miejsce w Polsce, w którym produkowane są dwa rodzaje wełny.

XPS to nowoczesny materiał termoizolacyjny, który charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, odpornością na działanie wilgoci oraz wysoką wytrzymałością. U nas kupicie Państwo XPS firm Synthos i Ursa. Polecamy również Gór-Stal produkujący płyty izolacyjne termPIR.